Zemūdens pilsētu tops ūdenslīdējiem

Zemūdens pilsētu tops ūdenslīdējiem

Vulkānu izvirdumu un citu zemestrīču dēļ pēdējos gadsimtos diezgan daudzas pilsētas savu dzīvi ir beigušas zem ūdens. Šodien vairākus metrus zem jūras līmeņa, šīs vietas joprojām var apmeklēt, ja jums ir labs pleznu pāris un esat labs ūdenslīdējs. Un ticiet mums, ir vērts šīs vietas apskatīt un atcerēties tās uz visu mūžu!

Lauvu pilsēta – Ķīna

Lion City atrodas Qiandao mākslīgajā ezerā. Tiek uzskatīts, ka tajā patvērumu vairāk nekā 1300 gadu laikā bija raduši aptuveni 290 000 cilvēku. Mūsdienās 26 metrus zem jūras līmeņa, senā pilsēta ir ļoti labi saglabājusies un 2001. gadā atklātās drupas ir īpaši iespaidīgas. Vērts atzīmēt, ka Lauvu pilsēta ir bijusi starp 7. un 8. Gadsimtu nozīmīgs ekonomiskais un kultūras centrs Ķīnā.

Herakliona – Ēģipte

Kad mēs runājam par zemūdens pilsētām, Ēģipte ir vairāk vai mazāk vieta, kur atrasties. Netālu no tā, kur šodien atrodas Abouiri pilsēta, ir Heraklionas pilsēta, kas ir sena ostas pilsēta, kuru ūdens apņēma ap 8. gadsimtu. Senās pilsētas zemūdens drupas nesen atklāja franču arheologs Franks Goddio un viņa komanda vien 2000. gadā.

Kanope – Ēģipte

Tā pati komanda, kas atklāja Heraklionu, nesenā pagātnē atklāja arī šo pilsētu. Kanope ir slavena ar savām lieliskajām Serapisas tempļa drupām, kas celts priekš Medicīnas dieva Ptolemjēnu dinastijas laikā. Saskaņā ar leģendu, pilsēta tika dibināta spartiešu ceļā atpakaļ no Trojas. Pilsētā bija arī kristiešu klosteris 4. gadsimtā, bet drīz pēc tam to apņēma ūdens.

Pavlopetri – Grieķija

 Bronzas laikmeta ostas pilsēta, Pavlopetri atrodas apmēram 4 metrus zem jūras līmeņa galējos dienvidu austrumos no Peloponēsas. Tas bija diezgan moderns ciems, kam bija atdalītas ēkas, ielas, ceļi un kapi. Šķiet, ka Pavlopetri tika pamesta 8. gadsimtā pirms mūsu ēras, jo jūra arvien vairāk un vairāk sāka gulties pilsētas krastos. Līdz stadijai, ka tā šobrīd atrodas desmitiem metru attālumā no pašreizējā krasta.

Yonaguni-jima – Japāna

Japānas Ryukyu arhipelāgā var apskatīt Yonaguni drupas. 1985. gadā tās nejauši atklāja kāds ūdenslīdējs. Trīsdesmit gadu laikā zinātnieki no visas pasaules joprojām strīdas par precīzu šīs zemūdens pilsētas izcelsmi. Galvenā celtne ir piramīda ar 75 m garām un 25 m augstām sienām, un izskatās savādi līdzīgi Babilonijas ziggurātiem, kas uzcelti senajā Sīrijā un Irākā. Kaut arī noslēpums joprojām nav atrisināts, viena lieta, par ko cilvēki piekrīt, ir tā, ka ēkas ir īpaši iespaidīgas un noteikti vērtas apmeklēšanai.

Port Royal – Jamaika

 Britu valdības centrs Jamaikā un galvenā salas osta 17. gadsimta laikā Port Royal piedzīvoja lielo pirātu periodu. Pēc milzīgās zemestrīces 1692. gada 7. jūnijā divas trešdaļas pilsētas palika zem ūdens. Kopš tā laika nirēji var doties piedzīvojumos Port-Royal zemūdens drupās, meklējot potenciālos pirātu dārgumus.

Baiesa – Itālija

Bagātīga jūras stacija Senajā Romā, Baiesas pilsēta šodien ir zem ūdens galvenokārt zemestrīces dēļ, kas lika tās zemei iekrist ūdenī. Interesenti, kas dodas nirt Neapoles līcī, joprojām var apbrīnot pilsētas arheoloģiskās paliekas, piemēram, statujas, kas datētas ar 1.  gadsimtu pirms mūsu ēras, mozaīkas un ikdienas dzīves objektus, ko tur atstāja senie pilsētas iedzīvotāji. Pilsētas pamats, starp citu, joprojām ir redzams ārpus ūdens, ja jūs stāvat pietiekami augstu.