Pārsteidzošākās sērfošanas vietas pasaulē

Pārsteidzošākās sērfošanas vietas pasaulē

Kāpēc darīt kā citi un plānot savu sērfošanas atvaļinājumu Havaju salās? Tās ir pilnas ar cilvēkiem, un tas sen vairs nav oriģināli! Tā vietā esiet nedaudz drosmīgi un izmantojiet savus ietaupījumus, lai dotos uz vienu no šīm sērfošanas vietām, dažas no tām atrodas pat salīdzinoši tuvu. Neticamas vietas, kur sērfošana dažreiz var būt nedaudz kā piedzīvojums, tāpēc neaizmirstiet būt mazliet piesardzīgi!

Eisbahas upe Minhenē – Vācija

Kurš teica, ka kārtīgam sērferim ir pienākums sērfot tikai okeānā? Minhenē Eisbahas upē ir iespējams sērfot uz vilņa, kas tapis 70. gados, kad upē tika novietoti betonu bloki, lai palēninātu tās plūsmu. Šī vieta ir rezervēta un augsti novērtēta starp eksperimentēt gribošiem sērfotājiem. Bet esiet piesardzīgs, jo pat profesionāli sērfotāji uzstāj, ka šajā upē ir ļoti grūti pareizi novietoties uz vilņa, ņemot vērā tā raksturu un stāvokli.

Disneja Pasaule Floridā – Amerikas Savienotās Valstis

Mikimauss spēj visu, pat uztaisīt viļņus. Tas atrodas Typhoon lagūnā, un pat ja šis vilnis nav nekas dabisks, tas kļūst aizvien populārāks starp parka apmeklētājiem.

Hooglijas upe Kalkutā – Indija

Ir jābūt nedaudz trakam, lai mēģinātu sērfot Hooglijas upes augstajā paisumā Kalkutā. Bet, starp citu, kas tieši ir paisums? Tā ir krasa ūdens līmeņa paaugstināšanās plūdmaiņas dēļ. Kalkutā izpildās daži nosacījumi, lai vilnis būtu pietiekami stabils un to varētu izmantot. Kad viļņi izveidojas, tos sauc par “Svēto vilni” un tas ir reāls izaicinājums visiem pasaules sērfotājiem.

Pororoca – Brazīlija

Sērfošana Amazones upē, vai neskan lieliski? Šis reģions ir tik populārs, ka tur pat notiek sacensības. Tās notiek martā / aprīlī, kad plūdmaiņas process Amazonē sasniedz kulmināciju. Šis vilnis tiek arī saukts par “Lielo Rūcienu”, jo ierodoties tas rada lielu troksni. Parasti tas ir signāls zvejniekiem steigt nest laivas prom no upes un sērfotājiem turēt savus dēļus gatavībā un lēkt ūdenī!

Habitat 67 Monreālā – Kanāda

Jā, ir iespējams sērfot Monreālas pilsētas centrā. Runa ir par Saint Laurent upi. To 2000. gadā pirmo reizi izmantoja kajaka airētājs Korans Adisons, pateicoties stāvvilnim. Kopš tā laika Adisons ir mudinājis upē uzstādīt betona blokus, lai radītu jaunus viļņus, un padarīt to par vietu, kura piesaistītu daudzus sērfotājus. Mazliet līdzīgi tam, kā tas notika Minhenē ar Eisbahas upi.

Mičiganas ezers – Amerikas Savienotās Valstis

Mičiganas ezers ir viens no retajiem ezeriem, kurā rodas viļņi. Un ne tikai mazi, jo daži no tiem ir pietiekami lieli, lai sērfotu. Otrā pasaules kara laikā šo vietu atrada karavīri, kuri agrāk atradās Havaju salās. Mūsdienās sērfošanas sezonas laikā ir iespējams tur sērfot apmēram desmit dienas mēnesī, atkarībā no laika apstākļiem.

Severnas paisums Bristolē – Anglija

Vēl viena upes vieta. Severnā plūdmaiņas rezultāts var radīt viļņus, kas ir gandrīz 3 metrus augsti, un pa tiem ir iespējams sērfot lielos attālumos. Kāds sērfotājs uzstādīja rekordu, sērfojot uz vilņa vairāk nekā 8 kilometrus. Iespaidīgi!

Septiņi spoki – Indonēzija

Lielais vilnis, kas veidojas Kamparas upē Indonēzijā pilnmēness laikā, arī ir augsts paisums. Vietējie to sauc par “Bono”, un tajā pašā laikā var veidoties vairāki viļņi. Daži no tiem sasniedz pat divu metru augstumu!