Nozīmīgākās internacionālās burāšanas sacīkstes

Nozīmīgākās internacionālās burāšanas sacīkstes

Šodienas tēma ir saistīta ar sacensībām. Saraksts nav par nejauši izvēlētām, bet gan par zināmakajām laivu sacīkstēm pasaulē!

 Amerikas kauss (America Cup)

Tās ir vecākās un visvairāk mītiskās sacensības. Tas ir normāli, ņemot vērā, ka pirmās no tām notika 1851. gadā. Tās notiek līdzās Louis Vuitton kausam, jo Louis Vuitton kausa uzvarētājs ir tas, kurš sacenšas ar iepriekšējo šo sacīkšu uzvarētāju. Nosaukums ir iegūts no veca konkursa tālajā 1851. gadā, kurā šoneris (laivas veids) ar nosaukumu “Amerika” uzvarēja sacensībās pret 14 labākajām Lielbritānijas laivām.

Vandejas Globuss (The Vendée Globe)

Tūre apkārt pasaulei bez apstāšanās un bez palīdzības. Sacensības tiek sauktas arī par Jūras Everestu to grūtību dēļ un notiek ik pēc četriem gadiem franču Vendée. Līdz šim rekords ir 76 dienas, 2 stundas, 16 minūtes un 40 sekundes.

Volvo Okeāna Sacīkstes (The Volvo Ocean Race)

Agrāk saukta par Whitbread Round The World Race, šī sacensība, kas notiek reizi trijos gados, tiek veikta pakāpeniski un ir paredzēta tikai vienkorpusa laivām. 2017. gadā starts notika Alikantē Spānijā, un sacensības fināls ir plānots 30. jūnijā Nīderlandes pilsētā Hāgā

Ruma ceļš (The road of the Rum)

Šī nav pasaules tūre, bet tikai vienkāršs Atlantijas okeāna šķērsojums, sekojot seno tirdzniecības kuģu ceļiem. Organizējot ik pēc četriem gadiem, sacensības ir diezgan īsas (tikai desmit dienas) un to distance sākas Saint-Malo metropoles Francijā līdz Pointe-a-pitre franču Gvadelupā. Kaut arī sacensības nav tik ilgas kā dažas citas, Atlantija ir slavena ar saviem nepastāvīgajiem apstākļiem, ka bieži vien cilvēki padodas vai nokļūst nelaimes gadījumā.

Žila Verna Trofeja (The Jules Verne Trophy)

Tās nav īsti sacensības, bet šī trofeja apbalvo pasaules ātrākos jūrniekus. Par godu romānam “Astoņdesmit dienās ap zemeslodi” tās mērķis ir pēc iespējas ātrāk veikt tūri apkārt pasaulei (vairāk nekā 40 000 km) bez apstāšanās vai palīdzības, bet kā komanda. Balva ir unikāla un tiek pārvērsta jauna rekorda izskatā. Mūsdienās rekords pieder jūrniekam Loikam Peironam un viņa 14 komandas biedriem.

Admirāļa Kauss (The Admiral’s Cup)

Tas ir vairāk vai mazāk līdzvērtīgs Vimbldonas čempionātam burāšanas pasaulē. Tā ir lielākā kuģu cilvēku sapulce no visas pasaules, un tas ir kā pasaules čempionāts braucieniem atklātā jūrā. Bet diemžēl kopš 2005. gada sacensības ir atceltas dalībnieku trūkuma dēļ, bet labā ziņa ir tā, ka drīzumā tiek prognozēta to atsākšanās un burāšanas pasaule kļūs par vienām sacensībām bagātāka.

Fastnet sacensības (The Fastnet Race)

Tās ir viena no vissmagākajām un visbīstamākajām jūras sacīkstēm. Tās tika izveidotas 1925. gadā un apkopo visas pasaules labākos burātājus. Bet šīs sacensības ir ļoti bīstamas. Kā piemēru var minēt 1979. gadu, kad 15 cilvēki zaudēja dzīvību un no 306 startējošajām laivām tikai 86 tika līdz finiša līnijai, kamēr pārējie dalībnieki bija spiesti padoties ārkārtējo meteoroloģiskos apstākļu dēļ.

Augsto kuģu sacensības (The Tall Ship’s Race)

Šeit runa ir par smagā svara kategoriju. Pat ļoti smago. Kādēļ? Jo šajās sacīkstēs piedalās tikai lielākās pasaules burāšanas laivas, kuru garums ir līdz 115 metriem. Tas viss ir balstīts uz starptautiskās draudzības un dalīšanās stiprināšanu, un šeit tiek pasniegta pat īpaša balva par draudzīgāko laivu, Burāšanas Treniņa Internacionālā Draudzības Trofeja!