Pārsteidzošākās sērfošanas vietas pasaulē

Kāpēc darīt kā citi un plānot savu sērfošanas atvaļinājumu Havaju salās? Tās ir pilnas ar cilvēkiem, un tas sen vairs nav oriģināli! Tā vietā esiet nedaudz drosmīgi un izmantojiet savus ietaupījumus, lai dotos uz vienu no šīm sērfošanas vietām, dažas no tām atrodas pat salīdzinoši tuvu. Neticamas vietas, kur sērfošana dažreiz var būt nedaudz kā piedzīvojums, tāpēc neaizmirstiet būt mazliet piesardzīgi!

Eisbahas upe Minhenē – Vācija

Kurš teica, ka kārtīgam sērferim ir pienākums sērfot tikai okeānā? Minhenē Eisbahas upē ir iespējams sērfot uz vilņa, kas tapis 70. gados, kad upē tika novietoti betonu bloki, lai palēninātu tās plūsmu. Šī vieta ir rezervēta un augsti novērtēta starp eksperimentēt gribošiem sērfotājiem. Bet esiet piesardzīgs, jo pat profesionāli sērfotāji uzstāj, ka šajā upē ir ļoti grūti pareizi novietoties uz vilņa, ņemot vērā tā raksturu un stāvokli.

Disneja Pasaule Floridā – Amerikas Savienotās Valstis

Mikimauss spēj visu, pat uztaisīt viļņus. Tas atrodas Typhoon lagūnā, un pat ja šis vilnis nav nekas dabisks, tas kļūst aizvien populārāks starp parka apmeklētājiem.

Hooglijas upe Kalkutā – Indija

Ir jābūt nedaudz trakam, lai mēģinātu sērfot Hooglijas upes augstajā paisumā Kalkutā. Bet, starp citu, kas tieši ir paisums? Tā ir krasa ūdens līmeņa paaugstināšanās plūdmaiņas dēļ. Kalkutā izpildās daži nosacījumi, lai vilnis būtu pietiekami stabils un to varētu izmantot. Kad viļņi izveidojas, tos sauc par “Svēto vilni” un tas ir reāls izaicinājums visiem pasaules sērfotājiem.

Pororoca – Brazīlija

Sērfošana Amazones upē, vai neskan lieliski? Šis reģions ir tik populārs, ka tur pat notiek sacensības. Tās notiek martā / aprīlī, kad plūdmaiņas process Amazonē sasniedz kulmināciju. Šis vilnis tiek arī saukts par “Lielo Rūcienu”, jo ierodoties tas rada lielu troksni. Parasti tas ir signāls zvejniekiem steigt nest laivas prom no upes un sērfotājiem turēt savus dēļus gatavībā un lēkt ūdenī!

Habitat 67 Monreālā – Kanāda

Jā, ir iespējams sērfot Monreālas pilsētas centrā. Runa ir par Saint Laurent upi. To 2000. gadā pirmo reizi izmantoja kajaka airētājs Korans Adisons, pateicoties stāvvilnim. Kopš tā laika Adisons ir mudinājis upē uzstādīt betona blokus, lai radītu jaunus viļņus, un padarīt to par vietu, kura piesaistītu daudzus sērfotājus. Mazliet līdzīgi tam, kā tas notika Minhenē ar Eisbahas upi.

Mičiganas ezers – Amerikas Savienotās Valstis

Mičiganas ezers ir viens no retajiem ezeriem, kurā rodas viļņi. Un ne tikai mazi, jo daži no tiem ir pietiekami lieli, lai sērfotu. Otrā pasaules kara laikā šo vietu atrada karavīri, kuri agrāk atradās Havaju salās. Mūsdienās sērfošanas sezonas laikā ir iespējams tur sērfot apmēram desmit dienas mēnesī, atkarībā no laika apstākļiem.

Severnas paisums Bristolē – Anglija

Vēl viena upes vieta. Severnā plūdmaiņas rezultāts var radīt viļņus, kas ir gandrīz 3 metrus augsti, un pa tiem ir iespējams sērfot lielos attālumos. Kāds sērfotājs uzstādīja rekordu, sērfojot uz vilņa vairāk nekā 8 kilometrus. Iespaidīgi!

Septiņi spoki – Indonēzija

Lielais vilnis, kas veidojas Kamparas upē Indonēzijā pilnmēness laikā, arī ir augsts paisums. Vietējie to sauc par “Bono”, un tajā pašā laikā var veidoties vairāki viļņi. Daži no tiem sasniedz pat divu metru augstumu!

Nozīmīgākās internacionālās burāšanas sacīkstes

Šodienas tēma ir saistīta ar sacensībām. Saraksts nav par nejauši izvēlētām, bet gan par zināmakajām laivu sacīkstēm pasaulē!

 Amerikas kauss (America Cup)

Tās ir vecākās un visvairāk mītiskās sacensības. Tas ir normāli, ņemot vērā, ka pirmās no tām notika 1851. gadā. Tās notiek līdzās Louis Vuitton kausam, jo Louis Vuitton kausa uzvarētājs ir tas, kurš sacenšas ar iepriekšējo šo sacīkšu uzvarētāju. Nosaukums ir iegūts no veca konkursa tālajā 1851. gadā, kurā šoneris (laivas veids) ar nosaukumu “Amerika” uzvarēja sacensībās pret 14 labākajām Lielbritānijas laivām.

Vandejas Globuss (The Vendée Globe)

Tūre apkārt pasaulei bez apstāšanās un bez palīdzības. Sacensības tiek sauktas arī par Jūras Everestu to grūtību dēļ un notiek ik pēc četriem gadiem franču Vendée. Līdz šim rekords ir 76 dienas, 2 stundas, 16 minūtes un 40 sekundes.

Volvo Okeāna Sacīkstes (The Volvo Ocean Race)

Agrāk saukta par Whitbread Round The World Race, šī sacensība, kas notiek reizi trijos gados, tiek veikta pakāpeniski un ir paredzēta tikai vienkorpusa laivām. 2017. gadā starts notika Alikantē Spānijā, un sacensības fināls ir plānots 30. jūnijā Nīderlandes pilsētā Hāgā

Ruma ceļš (The road of the Rum)

Šī nav pasaules tūre, bet tikai vienkāršs Atlantijas okeāna šķērsojums, sekojot seno tirdzniecības kuģu ceļiem. Organizējot ik pēc četriem gadiem, sacensības ir diezgan īsas (tikai desmit dienas) un to distance sākas Saint-Malo metropoles Francijā līdz Pointe-a-pitre franču Gvadelupā. Kaut arī sacensības nav tik ilgas kā dažas citas, Atlantija ir slavena ar saviem nepastāvīgajiem apstākļiem, ka bieži vien cilvēki padodas vai nokļūst nelaimes gadījumā.

Žila Verna Trofeja (The Jules Verne Trophy)

Tās nav īsti sacensības, bet šī trofeja apbalvo pasaules ātrākos jūrniekus. Par godu romānam “Astoņdesmit dienās ap zemeslodi” tās mērķis ir pēc iespējas ātrāk veikt tūri apkārt pasaulei (vairāk nekā 40 000 km) bez apstāšanās vai palīdzības, bet kā komanda. Balva ir unikāla un tiek pārvērsta jauna rekorda izskatā. Mūsdienās rekords pieder jūrniekam Loikam Peironam un viņa 14 komandas biedriem.

Admirāļa Kauss (The Admiral’s Cup)

Tas ir vairāk vai mazāk līdzvērtīgs Vimbldonas čempionātam burāšanas pasaulē. Tā ir lielākā kuģu cilvēku sapulce no visas pasaules, un tas ir kā pasaules čempionāts braucieniem atklātā jūrā. Bet diemžēl kopš 2005. gada sacensības ir atceltas dalībnieku trūkuma dēļ, bet labā ziņa ir tā, ka drīzumā tiek prognozēta to atsākšanās un burāšanas pasaule kļūs par vienām sacensībām bagātāka.

Fastnet sacensības (The Fastnet Race)

Tās ir viena no vissmagākajām un visbīstamākajām jūras sacīkstēm. Tās tika izveidotas 1925. gadā un apkopo visas pasaules labākos burātājus. Bet šīs sacensības ir ļoti bīstamas. Kā piemēru var minēt 1979. gadu, kad 15 cilvēki zaudēja dzīvību un no 306 startējošajām laivām tikai 86 tika līdz finiša līnijai, kamēr pārējie dalībnieki bija spiesti padoties ārkārtējo meteoroloģiskos apstākļu dēļ.

Augsto kuģu sacensības (The Tall Ship’s Race)

Šeit runa ir par smagā svara kategoriju. Pat ļoti smago. Kādēļ? Jo šajās sacīkstēs piedalās tikai lielākās pasaules burāšanas laivas, kuru garums ir līdz 115 metriem. Tas viss ir balstīts uz starptautiskās draudzības un dalīšanās stiprināšanu, un šeit tiek pasniegta pat īpaša balva par draudzīgāko laivu, Burāšanas Treniņa Internacionālā Draudzības Trofeja!

Maz zināmi ūdens sporta veidi

Tuvojas vasara, un ar to komplektā augstās temperatūras, saules apdegumi un vajadzība atrast tuvākos saldējumu pārdevējus. Lai atbrīvotos no karstuma sajūtām, nekas nav labāks par iegremdēšanos ūdenī. Un, lai sadedzinātu tās kalorijas, kas uzkrātas, ēdot saldējumu, labāk aktīvi darboties ūdenī. Lai rastu iedvesmu interesantākām idejām par vienmuļu peldēšanu, mēs esam izveidojuši visvairāk pārsteidzošo ūdens sporta veidu sarakstu, par kuriem jūs, visticamāk, nekad neesat dzirdējuši!

Boga snorkelēšana

Velsas sporta veids, kurā dalībniekam ir jāpeld 110 metru garā tranšejā, esot apģērbtiem diezgan trakos kostīmos. Dalībnieki var izmantot elpošanas masku un pleznas, bet ir aizliegts izmantot jebkādu parasto peldēšanas veidu jeb jums ir jāizgudro savs ūdens pārvietošanās veids! Ir iespējams pat peldēt ar velosipēdu.

Zemūdens hokejs

Līdzīgi kā tradicionālajā hokejā, spēles mērķis ir ievirzīt ripu pretinieka būrī, tomēr nūjas ir daudz mazākas un viss notiek peldbaseina apakšā, pilnīgā apnojā. Pasaules līmenī pastāv daudzi čempionāti, tādēļ, ja vēlaties iesaistīties oriģinālā sportā, kas ļaus cilvēkiem runāt par jums, šeit ir jūsu iespēja!

Zemūdens futbols

Mēs turpinām ar slaveno sporta veidu pielāgošanu zemūdens videi un šoreiz tas ir futbols. Tāpat kā tā uz sauszemes notiekošajā variantā, šīs spēles mērķis ir iemest bumbu pretinieka vārtos. Šajā sportā varat izmantot niršanas aprīkojumu (masku, snorkeli un pleznas), lai varētu veiksmīgi manevrēt zem ūdens. Šī spēle ir īpaši populāra tādās Kanādas provincēs kā Alberta, Ņūfaundlenda un Manitoba. Tomēr bumba ir veidota kā amerikāņu futbola balons, nevis tās apaļās formas Eiropas kolēģe.

Waboba

Waboba ir sporta veids, kas izveidots Zviedrijā, izmantojot bumbu no tāda paša nosaukuma firmas. Spēles mērķis ir spēlēt bumbu no viena spēlētāja uz otru ar maksimālu iespējamo atsitienu skaitu. Spēle tiek spēlēta komandās 4 pret 4, un punkti tiek piešķirti par katru bumbas trāpījumu mērķī. To bieži raksturo kā krustojumu starp frisbiju un ūdens polo. Atšķirība no ūdens polo, neskaitot spēlētāju skaitu ir tāda, ka pirms vārtu sasniegšanas bumbai ir jāatlec vismaz vienu reizi, un tiešie metieni ir aizliegti. Ja jūs uzskatāt, ka akmeņu mētāšana pa ezera virsmu ir jautra nodarbe, tad mēs tikko priekš jums atradām jaunu potenciālo hobiju. Un, ja jums ir bail no nespējas kontrolēt bumbu pirmajos mēģinājumos, neuztraucieties, kompānija, kas ir aiz visa šīs bumbas un sporta koncepta, ir izlaidusi vairāku veidu atlecošās bumbas, tostarp “sērfošanas” variantu, kas ir domāts iesācējiem, un attiecīgi tā atlec no ūdens virsmas diezgan vienkārši.

Zemūdens mērķa šaušana

Ar visiem šiem zemūdens sporta veidiem jūsu plaušas ātri pārvērtīsies par dzelzi! Šeit ir vēl viens sporta veids, kuru varētu būt interesanti izmēģināt- zemūdens mērķa šaušana. Tā kā tā nosaukums varētu likt uzminēt, zemūdens mērķa šaušana ir zemūdens šaušanas sporta veids, kas ļauj jums šaut uz mērķi, izmantojot šķēpa lielgabalu, kurš darbojas zemūdens vidē. Dalībnieki izmanto niršanas masku, pleznas, snorkeli, šķēpa lielgabalu un niršanas svaru sistēmu, lai atvieglotu ilga laika posma atrašanos zem ūdens bez pārāk lielas pārvietošanās. Sports tiek veikts peldbaseinā, lai nodrošinātu dalībnieka drošību un saglabātu mērķus redzamus konkurentiem. Šis sporta veids tika izgudrots Francijā 1980. gadu sākumā, jo tā bija daļa no šķēpu zvejnieku apmācības, un šodien tajā notiek pasaules čempionāts, kā arī Eiropas čempionāts.

Lielpilsētas, kuru upēs jūs varat droši peldēties

Ja jūs esat īsts peldēšanās entuziasts, tad droši vien piekritīsiet, ka nav nekā labāka par ieniršanu ūdenī, apmeklējot jaunu pilsētu! Ir diezgan saprotams peldēties dienvidu kūrortu baseinos vai jūras krastos, bet kādēļ gan atteikties no šīs patīkamās un relaksējošās fiziskās nodarbes valstīs un pilsētās, kurās nav pieejamas tūristu apsēstās jūras pludmales? Jūs vēlaties uzzināt labākās pilsētas, kurās varat droši peldēt upē vai ezerā, neuzņemoties risku saķert kādu slimību? Jūs neesat tāds vienīgais, un tieši tas ir iemesls, kāpēc mēs esam izveidojuši šo labāko lielpilsētu sarakstu, kurās peldēties ir pavisam droši!

Cīrihes pludmales

Vēlaties peldēties vienā no lielākajām Šveices pilsētām? Tad dodieties uz Cīrihi un Limmatas upi. Lielākam peldētpriekam pilsēta ir uzstādījusi 400 metru garu pludmali līdzās upei. Un tāpēc, ka ar to nav pietiekami, viņi ir uzstādījuši dažādus objektus, piemēram, slidkalniņus, niršanas rampas, mazus bārus un pat pludmales volejbola laukumus. Tiekamies Šveicē!

Brihes kanāli

Brihe tiek uzskatīta par ziemeļu Venēciju, taču atšķirībā no itāļu kolēģa tā nav apsēsta ar jūras aļģēm, kas ražo kaitīgās baktērijas. Turklāt jūs pat varat peldēties tajā, ja esat motivēts, un tas ir pateicoties japāņu arhitektiem, kuri iedomājās par peldošu instalāciju pie krustojuma punkta starp abiem pilsētas kanāliem. Kopš tā laika, katrās vasaras brīvdienās pilsētā ir atļauts peldēties. Neaizmirstiet apslacīt kaklu pirms lekšanas, tur var būt nedaudz auksts!

Eisbahas upe Minhenē

Minhenes vidū atrodas Eisbahas upe, kas slavena ar savu stāvošo vilni (ne kustīgo vilni), kas padara to par ideālu sērfošanas vietu pilsētas vidē. Un peldētāji var baudīt ūdeni nedaudz tālāk Englisher Garten, lielākajā pilsētas parkā visā Eiropā.

Čārlza upe Bostonā

Upē, kas šķērso pilsētu, bija aizliegts peldēties vairāk nekā 50 gadus. Tagad tajā atkal tiek aicināti drosmīgie peldētāji. Izņemot ūdens temperatūru, kas varētu būt nedaudz vēsa, tas, kas atrodas Čārlza upes apakšā ir tas, kas varētu izraisīt nevēlēšanos tur peldēties. Tāpat kā daudzas Amerikas pilsētu upes, šī ir pilna ar nogrimušām automašīnām un citiem metāliem, kas agrāk tika izmētāti. Tomēr peldēšana tagad ir atļauta dažās upes vietās, ja netiek pārāk dziļi ienirts, neveicot vakcināciju.

Elba Hamburgā

Pirms Vācijas atkalapvienošanās Elba tika uzskatīta par visvairāk piesārņoto upi Eiropā, jo īpaši tādēļ, ka tajā tika izlaistīti ķīmiskie produkti. Trīsdesmit gadus un miljoniem investēto eiro vēlāk upei tagad ir tīrs ūdens un tā ir piemērota priekš peldēšanās, ar nosacījumu, ka tiek ievērota piesardzība no laivām, kuras bieži veido satiksmi.

Donava Vīnē

Ja jūs esat noguris pēc tam, kad esat pastaigājis pa Vīnes skaistākajām ieliņām, tad kāpēc neatdzisināt kājas Donavas upē, kas plūst caur pilsētu? Peldvieta ir pieejama tieši no metro pilsētas centrā, pieturot Donavas salā, kas ir slavena ar savu pludmali.

Temza Londonā

Briti izklaides brīvajā ūdenī sauc par “savvaļas peldi”. Ir taisnība, ka ar šādu vārdu visa pieredze automātiski tiek uzskatīta par piedzīvojumu! Bet uzmanieties, peldēšana nav atļauta visās Temzas vietās, lai gan nesen ir uzsākts projekts, kurā tiek domāts par to, lai peldētāji varētu piekļūt visai upei.

Vai jūs jau zinājāt par visām šīm atļautajām vietām? Varbūt jums ir skaista pieredze saistībā ar citām lielpilsētu ūdenstilpnēm?